Organizer do przypraw — niezbędny w każdym domu!

Polecane produkty 2.06.2019


Organizer na przyprawy — sprawdzony sposób na zachowanie ich świeżości na długi czas

Przyprawy przechowywać można na kilka sposobów. Pierwszy z nich to umieszczenie ich w organizerze do przypraw, nazywanym również przyprawnikiem. Aby uchronić zawartość torebek przed zbyt szybkim wietrzeniem i utratą naturalnych aromatów, należy je spiąć specjalnymi zapinkami. Dodatkowo uchronimy się w ten sposób przed rozsypywaniem przypraw i bałaganem. Bardzo praktyczne są pojemniki na przyprawy z przegródkami oraz organizery do przypraw do szuflady, które pozwalają na zaoszczędzenie sporo miejsca na blacie. Pojemników do przypraw nigdy nie powinno ustawiać się w nasłonecznionym miejscu i w pobliżu kuchenki lub zlewozmywaka — wysokie temperatury i wilgoć mogą w niekorzystny sposób wpłynąć na ich trwałość oraz walory smakowe. Przyprawy najlepiej przechowywać w zamykanej szafce lub szufladzie.
 

Przyprawniki w formie zestawów

Osoby, które dużo czasu spędzają w kuchni, zaopatrzyć powinny się w specjalny zestaw pojemników na przyprawy. Przykładem może być zestaw przyprawników Tadar Cuadro 16 elementów. Ma on postać niewielkiego, obrotowego stojaka z 16 pojemnymi słoiczkami z zakrętkami. Taki organizer do kuchni nie tylko prezentuje się efektownie, lecz pozwala również na łatwe znalezienie potrzebnych przypraw. Wykonany został on ze stali nierdzewnej satynowanej, która jest odporna na uszkodzenia i łatwa w utrzymaniu w czystości. Druga propozycja to przyprawniki kuchenne Tadar Mini 8 szt. 15 ml. W skład zestawu wchodzi 8 szklanych przyprawników, każdy o pojemności 15 ml. Wyposażone są one w praktyczną zakrętkę z otworami do dozowania przypraw. Taki organizer do przypraw można zarówno schować do szuflady, jak i ustawić na kuchennym blacie. Aby ułatwić identyfikację znajdujących się w jego wnętrzu przypraw, warto nakleić na każdy z pojemników stosownie podpisane naklejki. Serwując posiłki — czy to domownikom, czy odwiedzającym nas gościom, na stole umieścić możemy przyprawniki kuchenne na stojaku Tadar Tomo 5 elementów czarne. W skład kompletu wchodzą 2 pojemniki na przyprawy sypkie, na przykład sól i pieprz oraz 2 na ich wersję płynną, jak ocet lub sos sojowy. Umieszczone są one na praktycznym stojaku z tworzywa ze stalowym uchwytem ułatwiającym przenoszenie go z miejsca na miejsce.
 

Organizer kuchenny — sprawdzony sposób na zachowanie porządku w przyprawach

Gdzie umieścić słoiczki czy pojemniki z przyprawami, by zawsze mieć je pod ręką? Dobrze do tego celu sprawdzi się półka na reling Tadar 29x11x11 cm na przyprawy. Wyposażona jest ona w 2 haczyki z możliwością zawieszenia w dowolnym miejscu. Organizer do kuchni wykonany został ze srebrnego metalu chromowego, który nie tylko doskonale się prezentuje, lecz jest również odporny na uszkodzenia i działanie wilgoci. Kolejna propozycja to półka na reling Tadar 29x12,5x20,5 cm 9 wieszaków. Połączenie niewielkich wymiarów oraz dużej pojemności czyni z niej idealne rozwiązanie do kuchni o niewielkim metrażu. Taki organizer sprawdzi się nie tylko do przechowywania przypraw. Z powodzeniem umieścić można tu również narzędzia kuchenne czy ręczniki papierowe.
 
Do przechowywania większej ilości przypraw wykorzystać można również słoiki i akcesoria z naszego sklepu internetowego Tadar.pl. Cukier warto umieścić natomiast w gustownej cukiernicy.
 
Miłośnicy aromatycznych potraw nie obędą się również bez moździerza kuchennego. Dlaczego warto się w niego zaopatrzyć? Odpowiedź na to pytanie poznacie czytając wpis Moździerz kuchenny — 10 faktów, które przekonają Cię do jego zakupu!
 
Organizer to sprawdzony sposób na przechowywanie przypraw i zachowanie ich niepowtarzalnego aromatu przez długi czas.