Słoiki ozdobne — idealne do przechowywania żywności!

Polecane produkty 19.06.2019


Jak dopasować słoik ozdobny do konkretnego produktu?

Aby słoiki ozdobne w odpowiedni sposób spełniały swoje zadanie, należy je w odpowiedni sposób dopasować do produktu, jaki będzie w nich przechowywany. Przykładowo, do kiszenia ogórków najlepiej sprawdzą się słoiki o pojemności 1 litra zamykane na wieczko z gumką. Miłośnicy dżemów, konfitur, powideł oraz marmolad zaopatrzyć powinni się natomiast w niewielkie, zakręcane słoiki typu twist. Z powodzeniem wypełnić można je również owocami w syropie. Kompoty najlepiej przechowywać natomiast w litrowych, szklanych słoikach lub butelkach. Wybierając je, szczególną uwagę zwrócić należy na grubość szkła, z którego wykonane zostało naczynie — im jest ona większa, tym lepiej.


Czym słoiki dekoracyjne różnią się od tradycyjnych odpowiedników

Osoby, którym znudziły się tradycyjne słoiki, zaopatrzyć mogą się w ich wersję dekoracyjną. Produkty tego typu dostępne są w wielu różnych rodzajach. Do czynienia możemy mieć między innymi ze słoiczkami do deserów wyposażonymi w kolorowe lub wzorzyste nakrętki, na przykład w grochy. Równie ciekawie prezentują się wytłaczane naczynia, na powierzchni których znajduje się napis czy wzór. Chcąc z łatwością zidentyfikować zawartość dekoracyjnego słoika, warto postawić na model wyposażony w naklejaną etykietę, którą można dowolnie podpisać.


Stylowe słoje ozdobne od Tadar.pl

Jesteście na etapie urządzania kuchni i potrzebujecie efektownych, a zarazem praktycznych słoików do przechowywania żywności? Duży wybór wysokiej jakości produktów tego typu znajdziecie w sklepie internetowym Tadar.pl. Oto kilka najciekawszych szklanych słojów dekoracyjnych dostępnych w naszej ofercie:
 
  • Szklany słoik z klipsem i ceramiczną pokrywką miętową Tadar 250 ml — ten słoik ozdobny do kuchni doskonale sprawdzi się do przechowywania ulubionych przypraw, konfitur czy dżemów. Wyposażony jest on w praktyczną pokrywkę z uszczelką oraz metalowym klipsem, która skutecznie zabezpiecza zawartość przed wietrzeniem, wilgocią czy powietrzem. Słoik ozdobny na przetwory znakomicie prezentować będzie się w każdej kuchni.
  • Słoik z etykietą do pisania kredą Tadar Chalk 1,5 l — taki szklany słój ozdobny to idealny sposób na przechowywanie suszonych owoców czy grzybów lub własnoręcznie upieczonych ciasteczek. Wyposażony jest on w pokrywkę z klipsem i uszczelkę, które stanowią gwarancję wysokiego poziomu szczelności. Słoik do przechowywania zdobi czarna etykieta, po której można pisać kredą, oznaczając jego zawartość.
  • Słoik z klipsem Tadar 1700 ml + szara ceramiczna pokrywka — to niezwykle uniwersalny słoik dekoracyjny, który wykorzystać można do przechowywania zarówno przetworów, jak i produktów sypkich takich, jak makaron czy cukier. Jego unikatowy, pochylony do przodu kształt sprawia, że świetnie prezentować będzie się on zarówno w kuchni, jak i spiżarni czy kawiarni.
  • Słoik szklany z pokrywką Tadar 5 l — dzięki dużej pojemności, taki słoik do kuchni z powodzeniem wykorzystać można do kiszenia buraków, ogórków czy kapusty. Posiada on plastikową pokrywkę z solidnym uchwytem, która w znaczący sposób ułatwia przenoszenie go z miejsca na miejsce. Słoik wyprodukowany został z wysokiej jakości szkła oraz tworzywa sztucznego, dzięki czemu zaopatrując się w niego można mieć pewność, że posłuży nam on przez długi czas.

W naszym sklepie zaopatrzyć można się również w efektowne słoiki na lemoniadę, które znakomicie sprawdzą się podczas letnich przyjęć na świeżym powietrzu. Więcej praktycznych wskazówek na ich temat znaleźć można w tekście Słoik na lemoniadę — idealny na letnie przyjęcia. Bardzo ciekawie prezentują się także specjalne słoje z kranikiem.
Słoiki ozdobne to sprawdzony sposób na wygodne i efektowne przechowywanie ulubionych smakołyków.