Worki próżniowe — kiedy się przydają?

Polecane produkty 14.09.2019


Dlaczego warto kupić worki próżniowe na żywność?

Aby ograniczyć ilość wyrzucanego każdego dnia jedzenia i przedłużyć trwałość produktów spożywczych, zaopatrzyć należy się w akcesoria, jakimi są worki próżniowe. Pakowanie próżniowe posiada całe mnóstwo zalet. Sprawia ono, że żywność przez długi czas zachowuje swój naturalny smak i właściwości odżywcze. Co więcej, jest ona chroniona tak przed bakteriami, jak i pleśnią.

Jakiego rodzaju produkty można pakować do worków próżniowych na żywność? Z powodzeniem umieścić można w nich na przykład chleb i bułki — po zapakowaniu będą się one nadawały do spożycia przez kolejny tydzień. Worki próżniowe spożywcze znakomicie nadają się także do przechowywania świeżych warzyw i owoców. Dzięki takiemu gadżetowi smakiem pierwszych z nich delektować będziemy mogli się nawet przez 20 dni, drugich — do 25 dni. W workach próżniowych do żywności przechowywać można również pieczone mięso i ugotowane zupy. Będą one w pełni smaczne przez 8 do 12 dni.

Próżniowo pakować można również mrożoną żywność. Zabezpieczone w ten sposób pieczywo, owoce, warzywa, mięso oraz ryby będą mogły być spożyte w okresie od 24 do nawet 26 miesięcy.


Worki próżniowe do żywności — jak ich używać?

Aby możliwe było przechowywanie żywności z wykorzystaniem worków próżniowych dobrej jakości, najlepiej zaopatrzyć się w urządzenie, jakim jest zgrzewarka wyposażona w funkcję odsysania powietrza. Jej cena waha się od kilkunastu do kilkuset złotych.

Jakie parametry wziąć pod uwagę wybierając zgrzewarkę? Kluczową kwestią jest tutaj skuteczność w odsysaniu powietrza. Jedynie wówczas będziemy mogli mieć pewność, że żywność przechowywana jest w pełni sterylnych warunkach. Nie mniej ważna jest moc oraz wydajność takiego urządzenia — im są one wyższe, tym sprzęt będzie w stanie pracować szybciej i sprawniej.

Alternatywnym dla zgrzewarki rozwiązaniem są worki próżniowe, z których powietrze odsysa się przy pomocy znajdującej się w zestawie pompki ręcznej lub elektrycznej.
 
Nie mniej istotna jest grubość worków próżniowych spożywczych. Bogaty wybór wysokiej jakości produktów tego typu znaleźć możecie w naszym sklepie internetowym Tadar.pl. Oferowane tu duże worki próżniowe są wyposażone w praktyczną nakrętkę. Skutecznie chronią one tak przed wilgocią, jak i pleśnią czy dostępem szkodników takich jak mole. Worki nadają się do wielokrotnego użytku.
Zastanawiacie się, w czym przechowywać produkty sypkie i jakiego rodzaju pojemniki należy wykorzystać do tego celu? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie na naszym blogu.


Worki próżniowe na odzież — co to takiego?

Worki próżniowe wykorzystać można nie tylko w kuchni. To także znakomity sposób na zaoszczędzenie miejsca w szafie z ubraniami. Umieszczona w dużych workach próżniowych odzież jest w stanie zmniejszyć swoją objętość nawet o 75%. Po takie akcesorium warto sięgnąć również w podróży. Dzięki workom próżniowym podróżnym, w naszej walizce zmieszczą się wszystkie niezbędne podczas wyjazdu ubrania. Tego typu gadżet świetnie sprawdzi się również podczas przeprowadzki, chroniąc dodatkowo ubrania przed zabrudzeniem. Poza klasycznymi workami próżniowymi małymi, na rynku dostępne są również praktyczne modele z wbudowanymi wieszakami. To doskonałe rozwiązanie do każdej garderoby.

Jak pakować próżniowo odzież? Wybrane ubrania umieszczamy w worku, zamykamy suwak, ściągamy pokrywę zaworka i przykładamy do niego końcówkę odkurzacza lub pompkę. Na koniec, uruchamiamy urządzenie na najniższą moc.

Jak mądrze przechowywać żywność i odzież? Gwarancją codziennych sukcesów w tym zakresie są worki próżniowe dobrej jakości.