Wyciskarka do cytrusów — niezbędna latem!


Wyciskarka do cytrusów — ręczna czy elektryczna?

Na rynku dostępne są zarówno wyciskarki do cytrusów ręczne, jak i ich wersja automatyczna. Pierwsze z nich są niedrogie i proste w obsłudze. Aby wycisnąć sok z wybranego owocu, wystarczy przyłożyć go do stożka i ścisnąć. Niektóre modele ręcznych wyciskaczy do cytrusów posiadają praktyczną dźwignię, która ułatwia wyciskanie soku. Wyciskarki do cytrusów elektryczne uruchamiają się natomiast automatycznie, po przyłożeniu owocu do stożka. Obraca się on równomiernie, co umożliwia dokładne wyciśnięcie całości soku znajdującego się w cytrynie czy pomarańczy.
 

Czym kierować się wybierając wyciskarkę do cytryn?

Szukając prasy do cytrusów, pod uwagę wziąć należy parametry takie, jak:
 
  • Wielkość pojemnika — jeżeli z urządzenia korzystać będzie kilka osób, najlepiej by miał on pojemność około 1 litra. Powinien być także wyjmowany, co ułatwi przelewanie soku do szklanki i późniejsze czyszczenie wyciskarki do cytrusów.
  • Moc — parametr ten odnosi się do elektrycznych wyciskarek do cytrusów. Im jest ona większa, tym lepiej. Moc takiego urządzenia wahać może się od 20 do nawet 250 W.
  • Łatwość w czyszczeniu — najlepsza wyciskarka do cytrusów to taka, która ma prosty, łatwy w czyszczeniu kształt oraz nadaje się do mycia w zmywarce.
 

Wyciskarki do cytryny proponowane przez Tadar.pl

W jakiego rodzaju wyciskarki do cytrusów zaopatrzyć można się w sklepie internetowym Tadar.pl? Oto kilka propozycji, które sprostają oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających użytkowników:
 
  • Wyciskacz do cytrusów Tadar 12,5x9x6,5 szklany — to prosta w obsłudze, szklana wyciskarka do cytrusów. Jak należy z niej korzystać? Aby uzyskać sok z wybranego owocu, wystarczy przekroić go na pół, docisnąć do rdzenia wyciskacza i przekręcić. Dużą zaletą modelu jest fakt, że korzystać można z niego w dowolnym miejscu. Dzięki kompaktowym rozmiarom, wyciskarkę do cytrusów ręczną zabrać można ze sobą na przykład na wakacje. Świetnie sprawdzi się ona wówczas podczas przyrządzania zdrowych sałatek czy smakowitych koktajli. Po użyciu wyciskarki do cytryn, wystarczy ją opłukać pod bieżącą wodą.
  • Wyciskarka do cytrusów plastikowa Sunplast Pastel Wow mix kolorów — wyciskarka do owoców cytrusowych zachwyca swoim efektownym designem, co sprawia, że stanowić będzie oryginalną ozdobę każdej kuchni. Jej optymalna konstrukcja pozwala na szybkie wyciśnięcie soku z ulubionych owoców. Wyciskarka do cytrusów ręczna plastikowa wyposażona jest sitko, które skutecznie zapobiega przed dostawaniem się pestek i włókien do soku. Posiada ona także duży pojemnik pozwalający na jednorazowe wyciśnięcie kilku owoców.
  • Wyciskarka do cytrusów KONIGHoffer z lejkiem — poręczny wyciskacz do cytrusów o funkcjonalnej budowie. Posiada elementy ułatwiające wkręcenie go w wybrany owoc oraz praktyczny lejek, dzięki któremu sok trafi prosto do szklanki. Wyciskarka do owoców cytrusowych wykonana została z higienicznej stali nierdzewnej, która charakteryzuje się odpornością na działanie znajdującego się w cytrusach kwasu.
 
Innym akcesorium do cytrusów dostępnym w naszym asortymencie jest pojemnik na cytrynę Tadar szklany 9,5x9,5 cm. Dzięki kompaktowym rozmiarom, z łatwością zmieści się on na każdym blacie. Naczynie wykonane zostało z wysokiej jakości, odpornego na uszkodzenia i zarysowania, grubego szkła. W pojemniku przechowywać można zarówno cytrynę, jak i cebulę czy czosnek, gwarantując im świeżość na długi czas.
 
Na Tadar.pl zaopatrzyć można się w różnego rodzaju wyciskarki. Poza tymi przeznaczonymi do cytrusów, dostępne są tu także praktyczne wyciskacze do czosnku. Jak wybrać idealny produkt tego typu? Odpowiedź na to pytanie przynosi wpis Jaka wyciskarka do czosnku? 10 rzeczy, na które trzeba zwrócić uwagę przy zakupie. Równie funkcjonalnym gadżetem są obieraczki do warzyw i owoców.
 
Wyciskarka do cytrusów — czy to ręczna, czy elektryczna, to bardzo praktyczny gadżet, który znajdzie zastosowanie w każdej kuchni.