5 rodzajów kieliszków, które musisz mieć w domu

Polecane produkty 8.04.2020


Idealne kieliszki do wina, czyli jakie?

Czym powinny charakteryzować się kieliszki do wina? W innych naczyniach serwuje się wino czerwone, w innych — wino białe. Kieliszki na wino czerwone posiadać powinny pękatą czaszę, dzięki której smak oraz aromat trunku będzie w stanie swobodnie rozejść się po całym naczyniu. Nieco mniejsze kieliszki wino tego typu napełnia się do 2/3 objętości, większe — do połowy. Jeżeli szukacie eleganckich kieliszków do wina czerwonego, polecić możemy Wam model Krosno Basic. W skład zestawu wchodzi 6 gustownych naczyń wykonanych z wysokiej jakości szkła Crystalline, które charakteryzuje się odpornością na uszkodzenia, matowienie i zarysowania. Naczynia bez obaw można myć w zmywarce.
 
W czym natomiast powinno serwować się białe wino? Idealne kieliszki do białego wina powinny być smukłe i mieć lekko rozchylającą się ku górze czaszę w kształcie tulipana. Są one nieco mniejsze od tych, w których podaje się wino czerwone. W naszym sklepie internetowym Tadar.pl możecie kupić stylowe kieliszki do białego wina Krosno Krista. Komplet ten składa się z 6 naczyń pokrytych grawerowanymi ornamentami, z nóżką ozdobioną diamentem. Taka zastawa stołowa znakomicie prezentować będzie się w każdym pomieszczeniu, jakim jest jadalnia.
 
Jakie kieliszki do prosecco i szampana wybrać? Trunki tego typu serwuje się w kieliszku prosecco typu flet. Mianem tym określa się wysokie, wąskie naczynie. Taka jego budowa skutecznie zabezpiecza przed przedwczesnym ulatnianiem się bąbelków.
 
Zastanawiacie się, jakie kieliszki do wina czerwonego, białego, a jakie do prosecco? Więcej praktycznych informacji na ten temat znajdziecie na naszym blogu.


Jak wybrać kieliszki do wódki?

Kieliszki do wódki dostępne są w 2 wersjach. Do wyboru mamy naczynia z nóżką oraz pozbawione tego elementu. Co ważne, wódki gatunkowe serwować powinno się tylko w tych pierwszych. Jeżeli chodzi o wódki białe — panuje tutaj pełna dowolność. Tym, co wyróżnia tego typu naczynia jest również ich grube dno. Co do pojemności, na sklepowych półkach spotkać można zarówno kieliszki 25 ml, jak i nieco większe kieliszki 50 ml. Waszej uwadze polecić możemy kieliszki do wódki Krosno 20 ml, w których z powodzeniem serwować można także inne trunki — likiery czy nalewki.
 

Wybieramy kieliszki do whisky

W żadnym barku nie może również zabraknąć kieliszków whisky. W sklepach spotkać można się między innymi z naczyniami szerokimi na dole i zwężającymi się ku górze. Dzięki temu możliwe staje się delektowanie się aromatem trunku. Równie dużą popularnością cieszą się kwadratowe, proste szklanki z grubym dnem, które skutecznie chroni alkohol przed podgrzaniem. Bardzo ciekawie prezentują się również kieliszki do whisky z delikatnie zwężającą się ku górze czaszą osadzoną na nóżce. Z wyglądu przypominają one nieco kieliszki do wina. Na Tadar.pl znajdziecie różnego rodzaju kieliszki do whisky. Miłośnikom klasyki do gustu przypadną z pewnością szklanki Krosno 290 ml. Wykonane zostały one z wysokiej jakości, przejrzystego szkła i posiadają grube dno. Naczynia te można wkładać do kuchenki mikrofalowej i myć w zmywarce. W kieliszkach tych podawać można jednak nie tylko whisky. Doskonale nadają się one również do serwowania lodów, galaretek czy kremów. Jeżeli natomiast wolicie nieco bardziej oryginalne naczynia, postawcie na szklanki Tadar Diament. Mają one kształt diamentu, który pozwala na nieoczywiste, lecz w pełni stabilne ustawienie ich na stole. Zastanawiacie się, jak podawać whisky? Odpowiedź na to pytanie znajdziecie na naszym blogu.
 
Kompletując domowy barek, postawcie na stylowe kieliszki do Tadar.pl! Znajdziecie tu zarówno kieliszki kryształowe, jak i kieliszki metalowe o różnej pojemności i kształcie.