Designerskie pojemniki do kuchni – 16 zachwycających modeli

Polecane produkty 10.05.2020

Pojemniki kuchenne do przechowywania pieczywa

Design pojemników do kuchni często ze sobą koresponduje, aby stworzyć eleganckie wrażenie. Praktyka ta ma ogromny wpływ na spójność aranżacji. Jeśli więc masz taką możliwość, staraj się wybierać produkty z tego samego materiału lub w tym samym kolorze i stylu. Zacznij od wyboru chlebaka, gdyż to on będzie najbardziej rzucał się w oczy wśród twoich pojemników kuchennych. Zapewne to pod jego kątem dobierzesz również pojemniki metalowe na kawę, herbatę i cukier (możesz też kupić wszystko w zestawie). Pojemniki na pieczywo są jednymi z tych, które wystawia się na widok w przestrzeni do gotowania. Zdecyduj zatem, czy ma to być coś z nowoczesnej kolekcji Cosmic, stonowany model Maestra, czy może chlebak z serii Geometric lub Harper łączący elegancje i oryginalny design.


Butelki i słoiki do twojej kuchni

Szklane pojemniki do przechowywania w kuchni są bardzo praktyczne, gdyż można w nich przechowywać wiele różnych produktów. O ich wzornictwie decyduje po części także sama zawartość, która jest dobrze widoczna przez transparentną konstrukcję. Element ten daje ci też możliwość szybkiego odnalezienia składników. Nie da się ukryć, że butelki i słoiki do kuchni mają wiele walorów i niosą ze sobą ważne korzyści. Co natomiast z ich designem? Jeśli ma to dla ciebie duże znaczenie, to polecamy w szczególności kolekcję Milon. Ivy, Bee oraz Beczka (słoiki). W świecie szklanych i ozdobnych butelek np. do nalewek najbardziej wyróżnia się natomiast piękno modeli z klipsem, korkiem lub pękatych i tłoczonych wariantów z zakrętką.


Pojemniki dekoracyjne do kuchni na artykuły sypkie

Chlebak już był, pora więc na kawę, herbatę, cukier i inne artykuły sypkie. W ich przypadku pojemniki plastikowe do kuchni to nie jedyna opcja. O wiele ciekawszy design mają pojemniki metalowe i bambusowe. Niektóre z nich zostały ozdobione malowaniem proszkowym, inne prezentują surowe piękno tłoczonego metalu w klasycznej odsłonie. Jeśli lubisz minimalistyczny styl, sprawdź pojemność oraz szczelność pojemników kuchennych Cosmic. Gdy natomiast urzeka cię surowe piękno stali, zdecyduj się na serię Loft. Najbardziej przyjaznym środowisku wyjściem będzie jednak zamówienie bambusowych pojemników na artykuły sypkie do kuchni – kolekcja Prity, Ramita i Triangle mają to, czego ci trzeba!


Metalowe, ceramiczne, bambusowe, czyli pojemniki do kuchni

Wyjątkowy design to nie tylko kwestia oryginalnego wyglądu, ale również zastosowanych materiałów. Chlebaki z upodobaniem łączą dziś trwałość stali węglowej z ciepłym charakterem elementów z włókna bambusowego. Pojemniki do kuchni mogą być jednak również ceramiczne. Podobnie jak w przypadku szkła ułatwia to ich pielęgnację. Takie produkty pasują również do klasycznej i prostej aranżacji kuchni. To kwestia doboru barw, wzoru oraz zamknięcia. Z uszczelką? Utrzymane w odcieniach szarości? Duża czy mała pojemność? Pojemniki kuchenne do przechowywania żywności to przykład różnorodnej oferty. Na pewno znajdziesz tu designerski model dla siebie – Sweet Home, Molise, Folklor i wiele innych pomysłowych kolekcji ozdobnych pojemników, puszek, butelek, słoików i chlebaków.