Garnki ze stali nierdzewnej z grubym dnem — dlaczego warto?

Polecane produkty 2.02.2020


Dobre garnki ze stali nierdzewnej — czyli jakie?

Co warto wiedzieć przed zakupem garnków stalowych z grubym dnem? Warto zainteresować się szczególnie tymi, które wykonane zostały z wysokiej jakości stali chromowo-niklowej 18/10. Oznacza to, że zawierają one 18% chromu i 10% niklu. Dlaczego w każdej kuchni powinny znaleźć się garnki nierdzewne z grubym dnem? Ich główną zaletą jest trwałość. Naczynia te charakteryzują się wysoką odpornością na zarysowania, wgniecenia oraz uszkodzenia mechaniczne, do jakich może dojść podczas ich codziennego użytkowania. Nie straszna jest im również wysoka i niska temperatura. Garnki ze stali rdzewnej nie ulegną także uszkodzeniu na skutek działania zawartych w żywności kwasów czy detergentów. Jako że naczynia te podlegają procesowi cynkowania, są odporne na korozję. Co więcej, w równomierny sposób się nagrzewają i dobrze przewodzą ciepło. Przyrządzając potrawy z ich pomocą, nie trzeba obawiać się o ich przywieranie do dna naczynia. Takie garnki są także łatwe w utrzymaniu w czystości i mogą być myte w zmywarce. Znacząca część naczyń tego typu nadaje się na każdy typ kuchenki, w tym indukcyjną. Uniwersalny wygląd garnków kuchennych ze stali nierdzewnej sprawia, że pasować będą one zarówno do klasycznych, jak i nieco bardziej nowoczesnych kuchni. Nawet mimo intensywnego, wieloletniego użytkowania, naczynia te zachowują swój estetyczny wygląd.
 


Garnki z grubym dnem — co warto wiedzieć na ich temat?

Dlaczego warto zdecydować się na zakup garnków z wielowarstwowym dnem? Ich cechą charakterystyczną jest obecność specjalnej wkładki — czy to aluminiowej, czy miedzianej, która gwarantuje równomierne rozchodzenie się ciepła. Sprawia to, że prawdopodobieństwo przypalenia potrawy jest tutaj ograniczone do minimum. Garnki z grubym dnem bardzo szybko się nagrzewają, skutecznie rozprowadzają ciepło po całym naczyniu i utrzymują je przez długi czas. Do czynienia możemy mieć zarówno z garnkami z podwójnym dnem, jak i nawet 7-warstwowymi modelami. Garnki z podwójnym dnem nadają się na każdy typ kuchenki: tak elektryczną, jak i gazową, ceramiczną czy indukcyjną.
 


Godne polecenia garnki kuchenne ze stali nierdzewnej

Szukacie wysokiej jakości garnków stalowych z grubym dnem? Zajrzyjcie do naszego sklepu internetowego Tadar.pl! Zaopatrzyć możecie się tutaj między innymi w garnek z pokrywką Starke Pro Gemini 5,5 l. Naczynie to zostało wykonane z wysokiej jakości stali nierdzewnej i posiada akutermiczne, 5-warstwowe dno. Garnek został w należyty sposób zabezpieczony przed rozwojem bakterii. Bez obaw można umieścić go w lodówce czy zmywarce. Znajdująca się w zestawie pokrywka posiada praktyczne otwory umożliwiające efektywne odparowywanie przyrządzanej potrawy. Na uwagę zasługuje tu również estetyczne, minimalistyczne wykończenie garnka — satynowy pasek stali połączony z błyszczącą powierzchnią metalu.
 
W naszym asortymencie dostępne są również komplety garnków ze stali nierdzewnej. Przykładem jest zestaw Tadar Bahama II, w skład którego wchodzą 3 garnki — jeden o średnicy 20 cm, drugi — 16 cm, trzeci — 14 cm oraz rondelek z pokrywką, którego średnica wynosi 12 cm. Naczynia te nagrzewają się szybko i równomiernie. Posiadają one tak zwaną skalę litrażową, która ułatwia odmierzanie składników.
 
Z naszego bloga dowiecie się również, jakie garnki na indukcję kupić i jak czyścić przypalone garnki.
 
Garnki ze stali nierdzewnej z grubym dnem to gwarancja codziennych sukcesów w wygodnym, bezpiecznym gotowaniu. Kupując je można mieć pewność, że posłużą one przez długi czas i będą w pełni niezawodne.