Jak i czym nadziewać pączki?


Nadziewanie pączków —  przed czy po usmażeniu?

Jak nadziewać pączki? Można to zrobić na 2 sposoby. Jak nadziewać pączki przed smażeniem? W tym celu kawałek ciasta należy rozpłaszczyć na dłoni, na jego środku umieścić porcję nadzienia, złączyć je z ciastem, uformować kulkę i odłożyć na uprzednio posypaną mąką stolnicę. Drugi sprawdzony sposób to rozwałkowanie ciasta na pączki na bardzo cienko i rozłożenie na nim nadzienia w kilkucentymetrowych odstępach. Z pozostałego ciasta wycinamy krążki, kładziemy je na nadzieniu, wycinamy i sklejamy boki. Szczególną uwagę należy tu zwrócić na to, aby ciasto było dokładnie zlepione — w przeciwnym wypadku nadzienie może wypłynąć w czasie smażenia.
 


Jak nadziewać pączki po usmażeniu? Patent ten jest zarówno prosty, jak i w pełni bezpieczny. Nie musicie się tu bowiem obawiać, że nadzienie wypłynie z nich w czasie smażenia. Jak włożyć nadzienie do pączków? Najpierw należy je usmażyć, a następnie przełożyć nadzienie do rękawa cukierniczego, szprycy cukierniczej czy strzykawki z grubą igłą. Wbijamy wybrane narzędzie w pączek i wciskamy konfiturę, dżem czy budyń do środka.
 
Jeżeli obawiacie się, że pączki mogłyby pęknąć podczas smażenia, wyłóżcie ciastem formę do muffinek. Kluczem do sukcesu jest tu uformowanie płaskich, niezbyt cienkich placków. W każdym z nich należy umieścić porcję nadzienia i zamknąć od góry, dociskając ciasto. Następnie wystarczy usmażyć pączki tradycyjnym sposobem.
 

Jak nadziewać pączki szprycą?

Do wypełniania pączków ulubionym nadzieniem wykorzystać możecie różnego rodzaju akcesoria. Jednym z nich jest szpryca do nadziewania. Jak jej używać? To bardzo proste. Wystarczy, że wstrzykniecie nadzienie w środek pączka, wkuwając się z boku lub od góry. W podobny sposób nadziejecie pączki przy pomocy strzykawki.
 
Jak nadziewać pączki bez szprycy? Dobrze sprawdzi się tu na przykład rękaw cukierniczy Tadar. Jako że posiada on aż 5 różnych końcówek, z powodzeniem wykorzystać możecie go również podczas dekorowania tortu czy muffinek. Kolejna propozycja to tylka do nadziewania pączków. Narzędzie to najczęściej wykonywane jest stali nierdzewnej i znajduje zastosowanie w przypadku zarówno pączków, jak i babeczek. Z jej pomocą z łatwością udekorujecie domowej roboty wypieki bitą śmietaną czy kremem.
 

Nadzienie do pączków — sprawdzone propozycje

Wiecie już, jak nadziać pączki. Teraz pora zastanowić się nad tym, co można umieścić w ich wnętrzu. Jeśli jesteście miłośnikami ich klasycznej wersji, postawcie na konfiturę. Do wyboru macie jej wersję różaną, truskawkową czy malinową.
 
Strzykawkę do nadziewania pączków wypełnić możecie również marmoladą. Posiada ona gęstą i zwartą konsystencję, co w znaczący sposób ułatwia przyrządzenie tego przysmaku.
 
Co jeszcze może znaleźć się we wnętrzu pączka? Nadziać możecie go Waszym ulubionym dżemem. Pamiętajcie jedynie o tym, aby był on gęsty. W przeciwnym wypadku może wypłynąć podczas smażenia.
 
Szprycą do nadziewania we wnętrzu pączków umieścić możecie również budyń, na przykład waniliowy lub czekoladowy.
 
Nic nie stoi również na przeszkodzie, by pączki wypełnić płynną masą czekoladową lub włożyć do surowego ciasta kostkę czekolady, która roztopi się na skutek działania wysokiej temperatury.
 
Jeżeli jesteście miłośnikami eksperymentów kulinarnych, szprycę do nadziewania pączków wypełnijcie kremem cytrynowym czy kajmakiem.
 
Z naszego bloga dowiecie się również jak smażyć pączki i jak zrobić pączki w domu.
 
Gwarancją codziennych, małych sukcesów w robieniu domowej roboty pączków jest odpowiednie nadzienie i praktyczne, kuchenne gadżety jak chociażby szpryca do nadziewania.