Kiedy przydają się garnki wysokie? 6 propozycji


Kiedy warto sięgnąć po garnek do gotowania wysoki?

Garnki wysokie wykorzystać można na wiele różnych sposobów. Doskonale sprawdzają się one między innymi podczas gotowania szparagów. Czym powinno charakteryzować się idealne naczynie tego typu? Warto, aby jego średnica wynosiła między 16 a 24 cm, a głębokość była nie mniejsza niż 4 l. Warzywa w takim garnku umieszcza się pionowo, główkami do góry, tak by wystawały one ponad powierzchnię wody. Ich białą odmianę gotować powinno się przez około 10 minut, zieloną — 5. Tego typu garnki wysokie i wąskie sprzedawane są w komplecie wraz ze specjalnym sitkiem ułatwiającym wyjmowanie ugotowanych szparagów z wody. Do produkcji takich naczyń najczęściej wykorzystuje się stal nierdzewną lub szkło żaroodporne.
 
Kolejna propozycja to wysokie garnki do gotowania makaronu. W naczynie to zaopatrzyć powinien się każdy miłośnik kuchni włoskiej. Cechą charakterystyczną garnka do makaronu spaghetti jest obecność wbudowanego durszlaka, który ułatwia odcedzanie makaronu. Więcej praktycznych informacji na temat garnka do gotowania makaronu znajdziecie na naszym blogu.
 
To jednak nie wszystkie zastosowania garnków emaliowanych wysokich. Z powodzeniem sięgnąć można po nie również wtedy, gdy planujemy ugotować większą porcję zupy. Takie garnki są w stanie zmieścić nawet kilka litrów wywaru, a co więcej — nalewanie go do misek nie sprawia żadnych problemów. W garnku wąskim i wysokim przygotować można także bigos. Niewielka powierzchnia dna tego typu naczynia skutecznie zapobiega przed przywieraniem potrawy, pozwalając ograniczyć częstotliwość jej mieszania. Garnek wysoki świetnie sprawdzać będzie się również podczas gotowania marchewki czy pietruszki w całości.
 

Najciekawsze garnki nierdzewne wysokie z naszego asortymentu

Gdzie zaopatrzyć się w wysokie garnki na indukcję? Bogaty ich wybór znaleźć można w naszym sklepie internetowym Tadar.pl. To gwarancja codziennych, małych sukcesów w wygodnym gotowaniu problematycznych produktów spożywczych. Godnym polecenia modelem jest między innymi garnek wielofunkcyjny z sitkiem Tadar 4 l. Wykonany został on z wysokiej jakości stali nierdzewnej, co sprawia, że bardzo szybko się nagrzewa i dobrze rozprowadza ciepło, przyspieszając proces gotowania. Garnek pojedynczy wysoki jest trwały oraz odporny na uszkodzenia. Stal, z której został on wyprodukowany, nie wpływa w żaden sposób na smak, zapach i właściwości potraw. Naczynie posiada solidne uchwyty ułatwiające przenoszenie go z miejsca na miejsce. Garnek do makaronu sprzedawany jest w zestawie wraz z praktyczną pokrywką ze stali oraz szkła z odpowietrznikiem, która usprawnia proces gotowania i ułatwia bieżące kontrolowanie go. Naczynie to nadaje się na każdego rodzaju kuchenkę: indukcyjną, ceramiczną, elektryczną czy gazową.
 
W naszym sklepie znaleźć można nie tylko pojedyncze garnki wysokie. Dostępne są tutaj także funkcjonalne komplety garnków oraz zestawy umożliwiające przyrządzanie różnego rodzaju przysmaków. Przykładem takiego produktu jest zestaw wędliniarski Tadar. W jego skład wchodzi garnek wysoki o pojemności 4 l, szklana pokrywa, szynkowar, sitko oraz specjalny termometr i woreczki. Z pomocą takiego kompletu z łatwością przyrządzić można soczystą, aromatyczną, smakowitą szynkę pozbawioną sztucznych dodatków.
 
Na naszym blogu znajdziecie również garść przydatnych porad na temat pozostałych, niemniej praktycznych naczyń kuchennych. Dowiecie się z niego między innymi, dlaczego warto kupić garnek ze stali nierdzewnej z grubym dnem.
 
Chcecie ugotować perfekcyjne szparagi czy makaron? Sięgnijcie po garnek wysoki!