Powłoka Aerolite – czym jest i jak działa?

Porady 11.09.2021

Areolite Nano-Tech w szeregach Starke PRO

Starke PRO to marka znana z eleganckich rozwiązań oraz ogromnej dbałości o szczegóły i jakość wykonania. Wieloletnia trwałość naczyń jest czymś nie do przecenienia – zamiast kupować nowe garnki co dwa lata lepiej postawić na solidne materiały oraz doskonałą produkcję. Tadar Starke PRO cały czas szuka nowych rozwiązań na rynku, by móc oferować klientom większą gamę doskonałych produktów spełniających coraz wyższe wymagania. Stąd też w kolekcjach Sirius, Giorgio, Cares Marble, Archie Wooden i wielu innych pojawi się nowość – powłoka Aerolite Nano-Tech marki Queenhome.

Czytaj także:

Czym charakteryzuje się Aerolite Nano-Tech?

Powłoki patelni czy garnków w dzisiejszych czasach muszą spełniać różnorodne funkcje, które dostosowane są do coraz większych potrzeb użytkowych. Idealnym tego przykładem jest wytrzymałość na ścieranie, które przydaje się nie tylko w trakcie gotowania, ale również podczas mycia mechanicznego. Zmywarki znajdują się już w wielu polskich domach, by usprawnić procesy, które nie należą do najprzyjemniejszych i ulubionych. Naczynia muszą być na to gotowe. 

Aerolite Nano-Tech to powłoka, która świetnie radzi sobie z wieloma przeciwnościami – jest odporna na ścieranie i zarysowania, dzięki czemu jest w pełni bezpieczna dla zdrowia, ale także niezwykle żywotna. W jej skład wchodzą dwie warstwy. Pierwsza z nich to warstwa zabezpieczająca, która odpowiada za właściwości non-stick. Dzięki temu patelnie czy garnki z powłoką Aerolite umożliwiają łatwe gotowanie w wysokich temperaturach – bez ryzyka przywierania pokarmów do naczynia. To ułatwia gotowanie, ale także umożliwia smażenie beztłuszczowe, które w dzisiejszych czasach jest coraz bardziej pożądane. Wiele osób świadomie rezygnuje z wysokotłuszczowej diety, stara się żyć w zgodzie z naturą i odżywiać się zdrowo. Dlatego produkty umożliwiające beztłuszczowe, bezpieczne gotowanie i smażenie, są niezbędne w naszych kuchniach. 

Druga warstwa powłoki to warstwa podkładowa zabezpieczająca i utwardzająca. Ona odpowiada za wysoką żywotność powłoki. Aerolite Nano-Tech jest wyjątkową technologią odporną na ścieranie na poziomie aż 50 tysięcy cyklów. Dla porównania – w przypadku zwykłych patelni są to zwykle maksymalnie dwa tysiące cyklów. Różnica jest ogromna i rzeczywiście widać ją podczas użytkowania.

Czytaj także:

Naczynia powinny służyć nam przez lata. Do tego właśnie dąży wiele marek dostępnych na rynku, w tym Tadar Starke PRO. Bezpieczeństwo i możliwość użytkowania produktów wysokiej jakości przez długi czas to założenia, które wpisują się w stosowanie powłoki Aerolite Nano-Tech.