Powłoka non-stick – co to jest?

Porady 8.09.2021

Non-stick – powłoka, która ułatwia gotowanie

Powłoka non-stick to wyjątkowo przydatne rozwiązanie w kuchni, które pozwala na zdrowe i wygodne smażenie, bez ryzyka przypaleń. Powłoka nieprzywierająca non-stick pojawia się najczęściej na patelniach, jednak można znaleźć ją również w takich naczyniach jak brytfanny czy garnki. Wszystko po to, by oszczędzić sobie późniejszego szorowania naczyń i nieznośnego przywierania produktów spożywczych, które kleją się do spodu ze względu na temperaturę. 

Wyróżnić można kilka powłok o charakterze non-stick. Kiedyś najczęstszym wyborem były patelnie teflonowe, jednak z czasem straciły one zaufanie konsumentów ze względu na teflon odchodzący od naczynia. Kolejnym naczyniem z funkcją non-stick jest patelnia ceramiczna – dużo bezpieczniejsza, polecana dla osób, które cenią sobie nie tylko funkcjonalność, ale również wygląd. Patelnie ceramiczne występują w różnych kolorach i prezentują się pięknie. Kolejnym typem są patelnie aluminiowe, w których znajduje się powłoka non-stick granite. Na rynku znaleźć można także specjalistyczne powłoki, które gwarantują ścieralność na bardzo niskim poziomie, dzięki czemu są one w doskonałym stanie przez bardzo długi czas. Idealnym tego przykładem jest powłoka GREBLON C3 non-stick, która oferuje odporność na poziomie 8000 cykli ścierania. Powłokę non-stick znaleźć możesz w wielu produktach znajdujących się w naszym sklepie. To między innymi:

Jak widzisz, jest to wiele produktów Starke Pro przeznaczonych na indukcję, które ułatwiają osiąganie codziennych sukcesów w kuchni.

Powłoka non-stick – co to jest?

Non-stick – co to znaczy? Jest to rodzaj powłoki, która utrudnia przywieranie produktów do patelni. Zwykle, pod wpływem temperatury, przyklejają się one do patelni lub garnków, niszcząc całe danie, a także sprawiając, że powłoka jest znacznie trudniejsza do wyczyszczenia. Konieczne jest zatem szorowanie patelni czy też garnków, a co za tym idzie – obniżanie trwałości samej powłoki. Non-stick chroni przed przypalaniem się produktów spożywczych, jednak nie dlatego, że jest ona mniej rozgrzana niż zwykła patelnia. Naczynia z powłokami non-stick charakteryzują się doskonałym przewodnictwem cieplnym. Wiesz już, co to jest powłoka non-stick. Warto dowiedzieć się, dlaczego warto ją mieć.

Czytaj także:

Smażenie w małej ilości tłuszczu

Gotowanie w małej ilości tłuszczu zwykle jest utrudnione. Patelnie, na których nie ma tłuszczu, niezwykle szybko przypalają się i powodują przywieranie produktów spożywczych. Jeśli tłuszcz wytapia się w trakcie smażenia, danie jest do odratowania. Jeśli jednak ma mało tłuszczu, prawdopodobnie i patelnia, i jedzenie będą do wyrzucenia. W przypadku patelni czy garnków z technologią non-stick możesz mieć pewność, że gotowanie bez oleju nie zniszczy twoich naczyń. To jedna z najważniejszych zalet, dla których coraz więcej osób decyduje się na tego typu garnki. Umożliwiają one smażenie posiłków w zdrowy, pozbawiony tłuszczu sposób. Idealnym przykładem może być grillowa patelnia, która doskonale imituje grilla – pozwala na smażenie warzyw bez oleju i bez przywierania. Potrawy wyglądają i smakują dokładnie tak, jakby były robione na grillu. Jeśli chcesz jeść smacznie i zdrowo, koniecznie spraw sobie taką patelnię.

Czytaj także:

Naczynia z powłoką non-stick

Patelnie non-stick to must have w każdej kuchni. Jednak w tej chwili nie tylko patelnia aluminiowa z powłoką non-stick jest łatwa do zakupienia. Powód jest prosty –  garnki non-stick stały się bardziej popularne. Idealnym tego przykładem jest garnek na indukcję non-stick Starke Pro Chelsea 6,85 l wysoki, w którym można smażyć warzywa na bulion czy robić pyszne sosy. Garnki z powłoką non-stick to doskonałe rozwiązanie dla osób, które nie wyobrażają sobie szorowania naczyń po każdej przygodzie z gotowaniem.

Czytaj także:

Powłoka non-stick jest praktycznym wynalazkiem, który sprawdzi się w każdej kuchni. Jeśli kochasz gotować i nienawidzisz czyścić naczyń z resztek jedzenia, musisz sprawić sobie zestaw patelni i garnków, które umożliwią beztłuszczowe i bezpieczne smażenie.