Jak sprawdzić, czy garnek jest na indukcję?

Porady 6.07.2021

Jak sprawdzić, czy garnki nadają się do indukcji?

 
Jak sprawdzić, czy garnek jest na indukcję? Nieważne czy kupujecie garnki do gotowania na parze, nierdzewne garnki do gotowania mleka czy inny komplet garnków. Jeśli ma sprawdzić się na indukcji, prawdopodobnie posiada odpowiednie oznaczenie. Garnki na indukcję oznaczane są symbolem, który przypomina spiralki umieszczone w kwadracie. Symbol indukcji będzie znajdować się na spodzie danego sprzętu kuchennego. Będą to przede wszystkim garnki ze stali nierdzewnej. Czy garnki emaliowane nadają się na indukcję? Tak, chociaż nie wszystkie. Muszą posiadać korpus, który wykonany jest ze stali. Niestety nie wszystkie garnki pojedyncze, które kupujecie w sklepie, posiadają znak świadczący o ich przeznaczeniu. Jak sprawdzić, czy garnek nadaje się na indukcję, jeśli nie jest odpowiednio oznaczony?
 

Jak sprawdzić garnek na indukcję?

 
Jaki garnek na indukcję musimy kupić, jeśli nie posiada on odpowiedniego oznaczenia? Jeśli kupujemy go przez Internet, prawdopodobnie w opisie producenta znajdziemy informację dotyczącą przeznaczenia sprzętu. To stanowczo najlepsza opcja. Jeśli jednak rozpakowujecie swoje zakupy w domu i zastanawiacie się, jak sprawdzić garnek do indukcji, podpowiadamy. Z czego są wykonanne garnki na indukcję? Produkuje się je ze stali nierdzewnej, jednak dna wykonane są z materiału ferromagnetycznego. Dlatego by sprawdzić, które garnki na indukcję nadają się najlepiej, wystarczy przyłożyć magnes do dna. Dno, które przyciągnie magnes, jest odpowiednie na płytę indukcyjną. Jeśli zastanawiacie się, jakie garnki są najlepsze na indukcję, odpowiedź znajdziecie na naszym blogu.
 

Czy garnek indukcyjny można używać na gazie?

 
Czy garnek na indukcję można używać na gazie? Właściwie nie ma żadnych przeciwwskazań, które mówiłyby, że takie garnki nie sprawdzą się na gazie. Garnki aluminiowe czy ze stali nierdzewnej poradzą sobie na wszystkich kuchenkach. Pamiętajcie jednak, że garnki, które są kiepskiej jakości, będą się przypalać – na gazówce prawdopodobnie szybciej, niż na indukcji. Jeśli zatem zastanawiacie się, czy można używać garnków indukcyjnych na gazie, odpowiedź brzmi – tak. Koniecznie jednak zadbajcie o jakość tych akcesoriów. Na naszym blogu dowiecie się, jak wybrać dobre garnki, a także jaki garnek do gotowania mleka wybrać, by nie męczyć się ze spalenizną. Sprawdźcie także, jakie garnki kupić do kuchenki gazowej, jeśli na razie nie myślicie o indukcji.
 
Mamy nadzieję, że udało nam się odpowiedzieć na Wasze pytania dotyczące garnków przeznaczonych na indukcję. Koniecznie zajrzyjcie na naszego bloga, by dowiedzieć się więcej na temat akcesoriów kuchennych, które przydadzą się w Waszych domach. Polecamy między innymi artykuły:
·         Garnek do gotowania makaronu – co musisz o nim wiedzieć?
·         Garnek do gotowania na parze – czy warto?
·         Bakelit – właściwości i dlaczego warto mieć go w swojej kuchni?
·         Garnki z aromatyzerem – co to takiego?