Jakie garnki kupić do kuchenki gazowej?

Porady 15.07.2021

Garnki do kuchenki gazowej

 
Na szczęście nie powinniście mieć problemu z tym, by kupić garnki pojedyncze lub komplet garnków, które sprawdzą się na kuchence gazowej. Większości tych, które dostępne są na rynku, można swobodnie używać na gazówce. Czym jednak powinny charakteryzować się takie garnki? Kuchenka gazowa to przecież dość wymagające środowisko. Akcesoria na gazówki wykonywane są zwykle z przeróżnych materiałów – znajdziecie garnki ze stali nierdzewnej, garnki emaliowane, aluminiowe, żeliwne, a nawet tytanowe. Najpopularniejsze są z pewnością te nierdzewne, które charakteryzują się dużą odpornością na zarysowania i uszkodzenia. Jeśli zatem zastanawialiście się, czy wybrać garnki aluminiowe, czy ze stali nierdzewnej, teraz już wiecie. Warto zwrócić uwagę przede wszystkim na te naczynia, które charakteryzują się grubym dnem. Dzięki niemu macie pewność, że zawartość nie przypali się zbyt szybko, a sam garnek nie odkształci się. Takie właśnie powinny być nierdzewne garnki do gotowania mleka. A może wybrać garnki na gaz i do piekarnika? To świetnie rozwiązanie dla tych, którzy cenią sobie wielofunkcyjność produktów kuchennych. Należy jednak pamiętać, że taki garnek musi być odpowiednio przystosowany do obróbki termicznej na gazówce i w piekarniku. Jeśli zastanawiacie się, jakie garnki kupić, koniecznie zajrzyjcie na naszego bloga:
   

Jakie garnki kupić na kuchenkę gazową?

 
Jakie garnki wybrać do kuchenki gazowej? Przede wszystkim muszą one być przystosowane do konkretnych zadań. Dlatego najlepiej wybierać akcesoria z myślą o ich przeznaczeniu. Garnki do gotowania na parze różnią się od tych, które przeznaczone są do makaronu czy mleka. Kolejnym kryterium musi być materiał. Jak wspominaliśmy – świetnym rozwiązaniem jest stal nierdzewna. Jakie garnki do kuchenki gazowej, prócz stalowych, można wybrać? Świetnym rozwiązaniem są garnki z elementami bakelitowymi, które nie ulegają zapłonowi i nie topią się nawet w bardzo wysokiej temperaturze. O tym materiale dowiecie się więcej z naszego tekstu Bakelit – właściwości i dlaczego warto mieć go w swojej kuchni? . Pamiętajcie, że im grubszy materiał, tym mniejsze ryzyko, że garnek się przypali. Chociaż nawet z takimi można sobie poradzić. Jak? Tego dowiecie się z tekstu Przypalony garnek – czyścić czy wymienić? .
 

Jakiej firmy garnki kupić do kuchenki gazowej?

 
Na rynku znajdziecie wiele marek garnków, na które warto zwrócić uwagę. To między innymi KingHoffer, Tadar, Starke czy Gerlach. Wśród ich produktów znajdziecie zarówno garnki na indukcję jak i na gaz. Jak sprawdzić, czy garnek jest na indukcję? Tego też dowiecie się z naszego bloga!
Zachęcamy Was także do przeczytania artykułów: