Zupa grzybowa z mrożonych grzybów – jak ją przygotować?

Zupa z mrożonych grzybów leśnych – pierwsze kroki
Mamy nadzieję, że znasz już nasz wcześniejszy wpis o tym jak oczyścić grzyby i w czym je przechowywać. Dzięki temu przygotowanie zupy z mrożonych podgrzybków, prawdziwków, borowików, czy też kurek ma o wiele większe szanse na powodzenie. Przepisy na potrawy z grzybów leśnych zajmują ważne miejsce w naszych domowych segregatorach z przepisami i plikach na kuchennym tablecie. Po pierwsze, najlepiej sprawdzi się przepis na zupę z mrożonych i suszonych grzybów. Dzięki temu osiągniesz głębszy aromat posiłku i wykorzystasz pełen potencjał najbardziej wyrazistych gatunków. Po drugie, warto poznać kilka trików na to, jak doprawić zupę. Trzecim krokiem, który gwarantuje ci sukces, jest dobór odpowiedniej pojemności naczynia do gotowania. Może to czas na zmianę w twojej kuchni lub nowy zakup – sprawdź, których garnków pojedynczych brakuje w twojej kolekcji. Do zrobienia zupy grzybowej z mrożonych grzybów z makaronem lub ziemniakami przyda się taki o pojemności co najmniej 4 litrów.
Jak zrobić zupę grzybową z mrożonych grzybów?
Uwielbiamy dania z grzybów. To jedna z sezonowych przyjemności dla podniebienia, która w naszym rankingu stoi zaraz obok przetworów letnich i dyniowych receptur na zimę. Zupę grzybową z mrożonych grzybów możesz zrobić… na rosole. Jak? Z naszą pomocą. Chętnie łączymy pożywne posiłki ze wskazówkami jak nie marnować jedzenia, więc wcale nie musisz wylewać domowego bulionu warzywno-drobiowego. Daj mu nowe życie i obudź wspomnienia poranków spędzonych w lesie. Czujesz ten przyjemny aromat? Talerze porcelanowe i ceramiczne pozwolą ci nadać mu odpowiednią oprawę.
SKŁADNIKI – ZUPA GRZYBOWA Z MROŻONYCH GRZYBÓW LEŚNYCH NA ROSOLE:
- bulion (minimum 1 litr)
- duża cebula (1 sztuka)
- ziemniaki (400 g)
- marchew (250 g)
- czosnek (3-4 ząbków)
- masło (3 łyżki)
- śmietana 30% (3-4 łyżek)
- mąka pszenna (1 łyżka)
- majeranek, suszony koperek, sól i pieprz (po 1 płaskiej łyżeczce)
Sposób na zupę grzybową z mrożonki – przepis
Warto dodać, że w tej wersji możesz użyć także zarówno świeże jak i suszone grzyby (ok. 100-120 g). Koniecznie zerknij tylko na naszego bloga, bo możesz się tam dowiedzieć jakie grzyby można suszyć. Temat ten rozwijamy również we wpisie „Jak suszyć grzyby – nie tylko w piekarniku”. A teraz do dzieła. Pora na grzybowy sukces, czyli esencjonalną zupę grzybową z mrożonych grzybów leśnych. Łyżki w dłoń!
JAK PRZYGOTOWAĆ ZUPĘ GRZYBOWĄ Z MROŻONYCH BOROWIKÓW, PRAWDZIWKÓW, KUREK ITP.?
2. Posiekaj drobno cebulę i podsmaż ją na 2 łyżkach masła. Ząbki czosnku pokrój w plasterki i także podsmaż z już lekko zeszkloną cebulą. W tym samym czasie wrzuć też grzyby – przyda się duża patelnia!
3. Po ok. 15-20 minutach smażenia na małym ogniu dodaj koperek, sól i pieprz. Połącz składniki z przyprawami i zdejmij z palnika.
4. W garnku rozgrzej bulion drobiowo-warzywny. W tym czasie obierz i pokrój w kostkę ziemniaki wraz z marchewką. Wrzuć do rosołowego bulionu i gotuj powoli przez kwadrans (oczywiście pod przykryciem).
5. Po 15 minutach przełóż do garnka zawartość patelni. Wsyp również przygotowany majeranek. Wymieszaj składniki i gotuj przez 5 minut.
6. Roztop na patelni po grzybach z cebulką łyżkę masła. Dodaj dwie łyżki gotującego się bulionu oraz mąkę pszenną. Mieszaj energicznie aż powstanie zasmażka.
7. Zasmażkę połącz ze śmietaną i od razu przelej do garnka z zupą grzybową z mrożonych grzybów leśnych. Zamieszaj i zostaw na 2 minuty na małym ogniu. Smacznego!
Warto przeczytać

Jak bezpiecznie zbierać grzyby?
Masz ochotę po raz pierwszy wybrać się na grzybobranie? Świetnie! Jesienią nic nie smakuje lepiej niż sos lub zupa przyrządzone z własnoręcznie zebranych grzybów! Przed wyruszeniem do lasu dobrze się jednak przygotuj – tylko wówczas będziesz miał pewność, że zbiory zakończą się wspaniałą ucztą, a nie niestrawnością lub bólami brzucha!
czytaj więcej
Jak gotować grzyby?
Jednym z najcenniejszych skarbów jesieni są pyszne grzyby. Kurki, rydze, maślaki czy podgrzybki wyraźnie zmieniają charakter popularnych dań sprawiając, że smakują znacznie lepiej! Tej jesieni bez wahania sięgaj więc po dostępne w sklepach świeże i suszone grzyby. Podpowiemy Ci jak ugotować je tak, by zachwycały smakiem!
czytaj więcej
Kiedy wybrać się na grzyby?
Większość osób z wyprawą na grzyby czeka do września, a nawet początków października. Tymczasem pierwsze grzyby znajdziesz w lasach już w maju! Kiedy więc rosną Twoje ulubione gatunki i co znajdziesz w lesie w poszczególnych miesiącach, od wiosny do późnej jesieni? Zaraz wszystko stanie się jasne!
czytaj więcej
Jak marynować grzyby?
Marynowane pieczarki, prawdziwki albo rydze sprawdzą się zarówno jako przystawki podczas organizowanych w domu przyjęć, jak i smakowity dodatek do codziennych kanapek. Choć do ich przyrządzenia zawsze wykorzystuje się te same główne składniki, to marynowane grzybki często różnią się smakiem. Sekret jak zawsze tkwi w szczegółach – w tym przypadku przyprawach i proporcjach. Poznaj go!
czytaj więcej
Ziemniaki z piekarnika – prosty przepis na pyry z gzikiem
Kartofle, ziemniaki, a w Wielkopolsce pyry, najlepiej z gzikiem, czyli twarożkiem wzbogaconym śmietaną, rzodkiewką i cebulką. Warto wiedzieć, jak je zrobić, gdyż mogą świetnie wzbogacić domowy obiad. Z tego wpisu dowiesz się, jak przygotować takie ziemniaczki z piekarnika, ile należy je piec oraz oczywiście w jakiej temperaturze. Będą chrupiące i to bez gotowania. Ich aromat wypełni twoją kuchnię prawdziwie apetyczną mieszanką ziół i przypraw. Nie musisz ich nawet obierać, ponieważ będą to pieczone ziemniaki w mundurkach!
czytaj więcej
Przepisy na desery – 49 przepisów z owocami, czekoladą, fit, na szybko, na ciepło i zimno
Desery to element posiłku, który uwielbiają prawie wszyscy. To także okazja do spędzenia czasu w gronie najbliższych, rozkoszując się słodkościami, których jest tyle rodzajów, że nie sposób zliczyć. Ciastka, galaretki, budynie, torty, lody z czekoladą, tarty, zapiekane owoce i inne — każdy znajdzie w tej obszernej kategorii coś dla siebie. W tym artykule znajdziesz najbardziej popularne przepisy na desery z różnymi dodatkami, na zimno i na ciepło. Zanurz się w lekturze i odkryj receptury na wszystkie te smakowite kąski.
czytaj więcej
Co zrobić z pomidorów – 16 przepisów na zupy, przeciery, przetwory
Pomidory (zaliczane do warzyw, chociaż tak naprawdę są jagodą) są chętnie używane w kuchniach całego świata — od Włoch aż po kuchnię krajów azjatyckich. Poza pysznym smakiem i zerowymi kaloriami pomidory mają także wiele witamin i minerałów, co czyni je doskonałym uzupełnieniem diety. Nie masz pomysłów na to, co zrobić z pomidorów? Poszukaj inspiracji w poniższym artykule!
czytaj więcej
Potrawy z dyni – 10 przepisów na desery, zupy, przetwory
Dynia to warzywo, które bez wątpienia kojarzy się z jesienią i pyszną, dyniową zupą. Z apetycznej, pomarańczowej „główki” można zrobić o wiele więcej potraw, wykorzystując przy tym prozdrowotne właściwości dyni. Bogate w witaminy i minerały warzywo może stać się składnikiem różnorodnych potraw oraz deserów. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jakie pyszności można przyrządzić z dyni, koniecznie sprawdź dalszą część tego artykułu.
czytaj więcej
Meal prep na tydzień dla dorosłego i dziecka — rozpiska i przepisy
Meal prep stał się niezwykle popularnym trendem, który chętnie wykorzystują osoby zapracowane. Wcześniejsze przygotowywanie jedzenia z rozpiską na kilka dni nie tylko pozwala zaoszczędzić czas, ale również pieniądze. Zdrowe, domowe gotowanie na kilka dni powinno być dobrze rozplanowane, aby uniknąć błędów powodujących zatrucia i niedobory witamin. Jak przygotować tygodniową rozpiskę posiłków dla dzieci i dorosłych? W tym artykule zdradzimy Ci wszystkie sekrety meal prepowania
czytaj więcej