Jak usmażyć mięso mielone do spaghetti?

Porady 4.02.2022

Jak usmażyć mięso mielone do spaghetti?

Jak usmażyć mięso mielone do spaghetti? Najpierw zacznij od wybrania odpowiedniego mięsa. Samo smażenie to sztuka, jednak jeszcze większą sztuką jest znalezienie kawałka mięsa, które jest pyszne i aromatyczne. Tu świetnie sprawdzi się chociażby łopatka czy karczek – zarówno wieprzowy, jak i wołowy. Najlepsze mięso na spaghetti jest jednak mieszane. Dzięki temu smak sosu będzie dużo bardziej zróżnicowany i wyrazisty. Zanim zaczniemy rozmawiać o tym, jak smażyć mięso mielone do spaghetti, warto dowiedzieć się, jak je zmielić.

Oczywiście możesz kupić już zmielone mięso bądź też poprosić pracownika działu mięsnego o zrobienie tego za Ciebie. To dobry pomysł – w ten sposób wybierzesz mięso i nie musisz samodzielnie mierzyć się z maszynką do mielenia. Zresztą obecnie nie każdy posiada taki sprzęt w domu. Dlatego jeśli masz w planie przygotowanie pysznego spaghetti, znajdź dobry sklep mięsny i wybierz soczysty kawałek mięsa, a następnie poproś o zmielenie go. Gdy masz już odpowiednie składniki, koniecznie sprawdź, jak smażyć mielone do spaghetti.

Czytaj także:

Jak długo smażyć mięso mielone do spaghetti?

Aby odpowiednio usmażyć mięso mielone do spaghetti, potrzebujesz nie tylko pysznego mięsa, ale także odpowiedniego sprzętu. Akcesoria i przybory kuchenne robią naprawdę dużą różnicę. Do smażenia niezbędna będzie patelnia. Jednak nie byle jaka. Ze względu na to, że mięso mielone powinno być smażone na niewielkiej ilości tłuszczu, najlepszym wyborem do smażenia będą patelnie granitowe. Warto mieć w domu zestaw patelni z powłoką granitową, które idealnie radzą sobie ze wszystkimi produktami spożywczymi – bez przypaleń i z niewielką ilością tłuszczu. Niektóre z nich umożliwiają gotowanie i pieczenie, gdyż sprawdzą się również w piekarniku. 

Gdy masz już idealną patelnię, musisz wiedzieć, jak długo smażyć mięso mielone do spaghetti. Mięso nie może być przeciągnięte, gdyż wtedy będzie gumowe, twarde i niezbyt apetyczne. Nawet po dodaniu go do sosu. Ile czasu smażyć mięso mielone do spaghetti? To zależy od ilości oraz samego rodzaju mięsa. Mięso z indyka wymaga smażenia przez około 5 do 7 minut – wystarczy dosłownie chwila, by indyk był lekko zarumieniony. Mięso wieprzowe czy wołowe potrzebuje więcej czasu – najlepiej około 15 minut, by zmieniło kolor na jaśniejszy. Uważaj, by nie zostawić go zbyt długo na patelni, gdyż przeciągnięte mięso mielone jest niesmaczne. 

Czytaj także:

Jak zrobić mięso mielone do spaghetti?

Jak zrobić mięso mielone do spaghetti? Aby miało doskonałą konsystencję, smaż je uważnie. Zanim jednak przejdziesz do smażenia, przypraw je. Dodaj ulubione przyprawy, które będą współgrać ze smakiem sosu pomidorowego – oregano, zioła prowansalskie, bazylię, tymianek, ale także sól i pieprz. Przyprawniki, solniczki i pieprzniczki w domu to niezbędne akcesoria – warto mieć je pod ręką podczas przygotowywania mięsa mielonego. Teraz czas na smażenie. Nie zostawiaj mięsa na patelni bez nadzoru. Przede wszystkim wrzuć mięso na dobrze rozgrzaną patelnię z niewielką ilością oliwy.

Teraz w ruch powinny pójść łopatki i łyżki kuchenne bądź inne akcesoria, które umożliwiają dokładne rozdzielenie mięsa. Rób to szybko, płynnymi ruchami, oddzielając niewielkie kawałki mięsa, jakby krojąc je łopatką. Dlaczego musisz zrobić to szybko? W przeciwnym wypadku mielone zbije się w jedną, dużą grudkę, którą trudniej będzie oddzielić. Takie grudki nie wyglądają zbyt apetycznie w spaghetti. Po usmażeniu mięsa możesz dodać je do gotowego sosu.

Czytaj także:

Wiesz już, jak zrobić mięso mielone do spaghetti – teraz czas wziąć się do pracy i przygotować idealne spaghetti bolognese.