Jak zrobić sok z malin w sokowniku?

Porady 30.04.2023
 

Sok z malin z sokownika

Dlaczego warto zrobić samodzielnie sok malinowy z sokownika? Powodów jest wiele! Przede wszystkim domowy sok z malin to prawdziwa skarbnica witamin i minerałów, oraz wsparcie dla organizmu podczas choroby. Prawdziwy sok z malin pomoże Ci przegnać lekkie przeziębienie i wzmocnić odporność! Domowy sok malinowy to gwarancja dobrej jakości. Robiąc sok samemu, wiesz, że w jego składzie są tylko owoce. Kupne soki są prawie zawsze dosładzane dużą ilością cukru. Maliny cenione są za wiele właściwości zdrowotnych oraz za swój wspaniały smak. Chcesz zaczerpnąć więcej informacji na temat tego, co można zrobić z tymi niezwykłymi owocami? Zajrzyj do artykułu maliny w diecie.
 

Przepis na sok z malin

Jak zrobić sok z malin z sokownika? Przepis jest naprawdę szybki i łatwy, nie musisz być specjalistą od przetworów, by zrobić sok malinowy z sokownika. Przepis zawiera wyłącznie dwa składniki, owoce i cukier. Ilość cukru zależy wyłącznie od tego, jaki poziom słodyczy chcesz uzyskać. Jeśli nie chcesz dosładzać swojego soku, możesz pominąć cukier. Poznaj nasz przepis na sok malinowy z sokownika! Obawiasz się, że dużo owoców się zmarnuje? Sprawdź, co możesz zrobić z niewykorzystaną pulpą owocową. Wskazówki znajdziesz w artykule jak wykorzystać owoce z sokownika.
Drzewa w Twoim sadzie aż uginają się od jabłek, a Ty nie masz pojęcia, co z nimi zrobić? Zamknij smak lata w butelce! Przetestuj 3 przepisy na pyszne soki z jabłek z sokownika! Na naszym blogu znajdziesz też przepis na sok z aronii z sokownika, sok z czarnej porzeczki  i sok z wiśni.

Jak zrobić sok z malin w sokowniku

Obawiasz się, że robienie domowych przetworów, jest dla ciebie zbyt trudne? Zapewniamy Cię, że każdy jest w stanie stworzyć sok z malin w sokowniku. Jak zrobić ten pyszny domowy napój? Przede wszystkim musisz zgromadzić wszystkie potrzebne przybory oraz składniki. Do robienia przetworów, przyda ci się deska oraz przedmiot do obierania i krojenia owoców. Jeśli nie posiadasz wszystkich potrzebnych akcesoriów, zajrzyj do naszego sklepu, znajdziesz w nim deski kuchenne, noże pojedyncze, krajalnice do owoców, obieraczki do owoców oraz funkcjonalne komplety przyborów kuchennych. Z takim wyposażeniem bez problemu zrobisz soki i dżemy! Jak zrobić sok z malin w sokowniku?
 
  • Dokładnie umyj owoce.
  • Dolny garnek sokownika napełnij wodą.
  • W pojemniku na owoce umieść maliny oraz cukier.
  • Ustaw sokownik na średnim ogniu i wyciskaj sok parowo.
  • Po upływie pół godziny zbierz powstały płyn i kontynuuj gotowanie na małym ogniu przez następne 20 minut.
  • Zdejmij sokownik z ognia, po ostygnięciu zbierz resztki soku i zlej do butelek.
Chcesz uzyskać więcej pomysłów na zdrowe, domowe soki? Zapoznaj się z artykułami 4 przepisy na pyszne soki z sokownika oraz 7 przepisów na pyszne wyciskane soki.
 

Sok z malin z sokownika – ile cukru?

W zależności od tego, jaki poziom słodyczy chcesz uzyskać, ilość cukru możesz zwiększyć lub zmniejszyć, a nawet całkowicie zrezygnować ze słodkiego dodatku. Ile cukru na litr soku z malin z sokownika będzie ilością optymalną? Na kilogram owoców możesz dać 200 g cukru, jeśli chcesz uzyskać zwykły sok z sokownika. Ile cukru wsypać, by uzyskać syrop? Do zrobienia syropu potrzebne będzie 400 g. cukru. Wiesz już, ile cukru do soku z malin z sokownika trzeba dodać, ale nadal nie masz pewności, czy potrafisz obsługiwać sokownik? Zapoznaj się z naszymi artykułami Jak zrobić sok w sokowniku krok po kroku oraz jak działa sokownik.
 

Pasteryzacja soku z malin

Czy pasteryzowanie soku z malin jest konieczne, by zachował on świeżość przez całą zimę? Jeśli dodasz wystarczającą ilość cukru, sok nie będzie wymagał dodatkowej pasteryzacji! Dodatkowa pasteryzacja soku z malin jest konieczna tylko wtedy, gdy robiąc wyrób, całkowicie pominiesz cukier. Najlepszym sposobem będzie pasteryzacja soku z malin w piekarniku.
Obawiasz się, że zebrane przez ciebie maliny ulegną zepsuciu, zanim zrobisz z nich sok? Tak się nie stanie, jeśli poznasz zasady przechowywania warzyw i owoców. Praktyczne wskazówki zawarte w artykule pomogą Ci już zawsze cieszyć się smakiem świeżych owoców sezonowych i unikać marnowania żywności.