Co zabrać na piknik? 13 niezbędnych gadżetów

Gdy pogoda za oknem wręcz kusi do wyjścia, warto pomyśleć o zorganizowaniu pikniku z kimś bliskim. Może to być romantyczny wypad we dwoje, z rodziną, dziećmi lub znajomymi. Ważne jest przecież dobre towarzystwo i równie wyśmienite jedzenie. Co jednak zabrać ze sobą na piknik, aby wszystko się udało? Warto pamiętać o kilku rzeczach i gadżetach!


Co zabrać na piknik – obowiązkowe wyposażenie

Podstawą udanego pikniku jest zapewnienie wszystkim wygody podczas posiłku i wspólnie spędzonego czasu. Dużo zależy także od miejsca, w które się udacie, jednak zawsze warto zabrać ze sobą duży koc. Poza dodaniem klimatu takiej chwili każdy będzie mógł swobodnie usiąść, nie obawiając się o zabrudzenie odzieży. Współcześnie rezygnuje się także bardzo mocno z jednorazowych naczyń, więc o ile nie masz kubków i talerzy podróżnych z włókna bambusowego, weź po prostu zwykłe, ceramiczne – oczywiście w pakiecie z potrzebnymi sztućcami. Kolejnym elementem niech będzie termos próżniowy. Dzięki niemu ciepłe lub zimne napoje, które weźmiecie na piknik, przez wiele godzin zachowają optymalną temperaturę. Aby natomiast menu piknikowe było nie tylko smaczne, ale również higienicznie przechowane na czas rozłożenia koca piknikowego, przydadzą się różnej wielkości pojemniki do przechowywania żywności oraz papier śniadaniowy.


Co zabrać na piknik do jedzenia?

Jeśli masz dobry termos, wybór napoju na piknik jest bardzo łatwy. Trzeba tylko zdecydować, czy ma to być rozgrzewająca kawa lub herbata, czy też orzeźwiający sok, woda lub lemoniada. Z jedzeniem jest inaczej. Podczas pikników królują dania na zimno i przekąski. Oczywiście mogą to być kanapki z ulubionymi składnikami. Jeśli zabierzecie ze sobą ostry nóż, można także na miejscu pokroić świeże owoce. Pamiętajcie tylko, aby umyć je przed wyjazdem i zapakować do szczelnego pojemnika do przechowywania żywności. W ten sam sposób można zabrać ze sobą także wiele mniej oczywistych posiłków jak np. sałatka, muffinki na deser, przekąski na zimno, domowe wrapy lub słodkie praliny na romantyczny piknik. Udany piknik to danie główne, deser i przekąski. Pamiętaj o tym, a wszystko pójdzie dobrze.


Co zabrać na piknik z dziewczyną lub chłopakiem?

Poza uniwersalnym zestawem piknikowym, który masz powyżej, przyda się kilka bardziej romantycznych akcentów. Mogą to być dwa kieliszki i butelka waszego ulubionego wina. Można też użyć pojemników do przechowywania żywności, aby wystylizować część posiłku i zadedykować chłopakowi lub dziewczynie. Choćby to było kilka domowych ciasteczek z lukrowanym sercem lub ulubiony deser owocowy drugiej osoby. Przyda się też drugi koc – w razie, gdyby na tych przyjemnościach zastał was wieczór, a gwiaździste niebo świeciło tak pięknie, że aż chce się je oglądać, przytulając do drugiej osoby pod dodatkowym kocem.


Co zabrać na piknik z dziećmi?

Piknik z dzieckiem to małe wyzwanie logistyczne. Dla malucha bardziej liczy się wówczas sam sposób jedzenia posiłku niż jego pomysłowość lub różnorodność. Egzamin zdadzą więc kanapki z masłem orzechowym lub szynką, serem i jajkiem. Wystarczy zawinąć je w papier śniadaniowy lub włożyć do papierowej torebki. Jeśli dziecko lubi owoce, weź je na piknik w pojemniku do przechowywania żywności. Deser… cóż, nawet jeśli miałyby to być żelki, pamiętaj, aby po pikniku po sobie posprzątać – worek na śmieci na pewno się przyda, jeśli jest to rodzinny czas z dzieckiem. Przyda się również kilka pomysłów na zabawę J