Sernik na zimno bez pieczenia – poznaj nasz przepis

Porady 6.11.2022

Sernik na zimno bez pieczenia – także wymaga cierpliwości

Sernik na zimno bez pieczenia wymaga od Ciebie odrobiny cierpliwości, pewnej ilości składników, a także naprawdę znikomych umiejętności cukierniczych. To bardzo proste ciasto, które zrobi każdy. Jeśli chcesz przygotować fit sernik na zimno bez pieczenia, możesz zastąpić pełnotłusty twaróg wersją chudą i korzystać ze zmniejszonej ilości cukru. Jednak samo w sobie to ciasto nie jest bardzo kaloryczne. Szybki sernik na zimno bez pieczenia powinien zrobić się w kilka godzin, gdyż zarówno masa serowa, jak i sama galaretka, potrzebują czasu do stężenia. Jeśli jednak masz zamiar przyspieszyć cały proces, zrezygnuj z tradycyjnej galaretki i ozdób ciasto świeżymi owocami.
 

Czytaj także:

 

Sernik na zimno bez pieczenia – duża blacha

Pewnie doskonale wiesz, że sernik na zimno to ciasto idealne dla całej rodziny. Możesz zrobić je w monoporcjach, a zatem niewielkich blaszkach, ale także w wersji tradycyjnej. Tu niezbędna będzie oczywiście tortownica bądź inna duża blacha do pieczenia, którą wstawisz do lodówki, gdy ciasto będzie już niemal gotowe. 

Jak przygotować sernik na zimno bez pieczenia? Duża blacha czy mała, potrzebujesz zawsze tych samych składników, ale także kilku akcesoriów. Jakich? Przyda Ci się przede wszystkim miarka, za pomocą której możesz precyzyjnie odmierzać wszelkie składniki. W domowej cukierni to niezastąpiony przyrząd, który sprawi, że Twoje ulubione ciasto zawsze będzie tak samo dobre. Oprócz tego potrzebna będzie też miska, najlepiej dość duża, by pomieścić cały twaróg z dodatkami, a także łyżka – silikonowa lub drewniana. Te akcesoria do pieczenia to podstawa w kuchni, nie tylko przy pieczeniu ciast, dlatego warto mieć je stale pod ręką.
 

Czytaj także:

 

Jak zrobić sernik na zimno bez pieczenia?

Jak zrobić sernik na zimno bez pieczenia? To nic trudnego. Potrzebujesz jednak kilku niezbędnych składników. Spód może składać się z ulubionych ciastek, ale też herbatników, zwykle z dodatkiem masła, choć możesz użyć również oleju kokosowego. W roli spodu świetnie sprawdzą się też biszkopty, których nie musisz moczyć w herbacie, choć to z pewnością nada im wyjątkowego smaku. Na ciastka, herbatniki czy biszkopty wyłóż masę serową z dodatkiem kremówki i żelatyny lub galaretek w proszku. Wybór należy do Ciebie. Przepis na sernik na zimno bez pieczenia jest inny w każdym domu. My pokażemy Ci nasz ulubiony.
 

Czytaj także:

 

Sernik na zimno na herbatnikach – bez pieczenia. Przepis

Jak zabrać się za sernik na zimno na herbatnikach, bez pieczenia i zbędnych dodatków? Zacznij od przygotowania masy serowej. Potrzebujesz do tego 700 gramów twarogu, cukier puder i dwie galaretki o wybranym smaku. Świetnie sprawdzi się tu cytryna lub pomarańcza.

Najpierw przygotuj galaretki zgodnie z instrukcją na opakowaniu, później zmiksuj ser z cukrem pudrem – ilość zależy od Ciebie. Jeśli zamiast galaretek będziesz korzystać z żelatyny, możesz dodać ekstrakt z wanilii. Zostaw wszystko i zabierz się za przygotowanie spodu. 

Sernik na zimno bez pieczenia na biszkoptach jest prostszy – musisz tylko ułożyć biszkopty na blaszce. Herbatniki należy z kolei zmiksować nierównomiernie i dodać do nich pół kostki roztopionego masła. Gdy ułożysz już spód, dodaj do masy serowej galaretki/żelatynę i zmiksuj, a następnie wylej na blachę. Całość ozdób wybranymi owocami i włóż do lodówki na godzinę, aby ciasto stężało. To już wszystko. Proste, prawda?
 

Czytaj także:

 

Ciasta bez pieczenia – sernik na zimno

Ciasto sernik na zimno bez pieczenia w naszym wydaniu to oczywiście niejedyny sposób na ten przysmak. Prosty przepis na sernik na zimno bez pieczenia możesz z łatwością zmieniać, dodawać różne galaretki, owoce do środka czy eksperymentować ze spodem.

Ten pyszny deser z pewnością zasmakuje Twojej rodzinie. Tobie również – tym bardziej że przygotowanie go wcale nie zajmie Ci dużo czasu.